Nõo Sulgpalliklubile medalid Euroopa U17 klassi karikaetapilt.

Oskar ja Rannar teenitud medalitega.
 Kui siiani tõid hulgaliselt Euroopa juunioride karikaetappidelt auhinnalisi kohti Nõo Sulgpalliklubile Kristin Kuuba, Helina Rüütel ja Kati Kreet Marran, siis nüüd ka esmakordselt noormehed. Oskar Männik ja Rannar Zirk võitlesid välja finaalikoha 5.-8.detsembrini Tartus toimunud Euroopa U17 klassi karikaetapil.   Finaalmäng kaotati vene noormeestele. Õhtusel koosviibimisel sai päritud vene treeneritelt, kuidas neil on tekkinud hulgaliselt tublisid noormängijaid.On neil ju hiljuti võidetud U17 klassi Euroopa meistritiitel noormeeste üksikmängus ja sel sügisel ka naisüksikmängus kaksikvõit ja  naispaari meistritiitel samas vanuseklassis.
  Kui meil on registreeritud noormängijaid Eestis ca 750-800, siis Venemaal ca 7-8 tuhat. Nende noorte GP-del osaleb üle riigi üle tuhande noormängija. Eks siis jäävadki sõelale tugevaid treeningkoormusi taluvad noored. Kahjuks on see nii ka teistes suuremates riikides. Sirvides ajakirja ´Tennis´, kus endine Eesti  tippmängija ja treener Rene Busch tunneb just muret meie noormängijate ettevalmistuse üle:
´Suurim kunst ei olegi ilusaid lööke õpetada, vaid treenida vaim ja keha tugevaks´.
 Kahjuks ka meie sulgpalluritel on probleemid tugeva vaimsuse ja füüsilise ettevalmistusega. Peaks ju rohkem tegelema nende külgedega, aga see nõuaks kaks korda päevas harjutamist, aga nii toimitaksegi suuremates sulgpalliriikides - kus on nn. sulgpalliakadeemiad noortele. Rene Busch märgib ka seda, et suurt rolli mängib lapsevanem, et oma laps spordiks korralikult ette valmistada. Kodutööna peaks laps oskama joosta, hüpata, visata , püüda, ujuda, rattaga sõita, suusatada-uisutada ja ka treeningutel vaimselt suutma pingutama.Temal ja ka ta jalgpalli  noortekoondisse kuuluvatel lastel pole nutitelefone...reaalne maailm on ju kordades huvitavam, arvab ta. Isiklikult arvan, et noortel on võimalus tahtmise-soovi korral gümnaasiumi lõpuni  rohkem aega treeningutele pühenduda -  ajanappuse taha see küll ei tohiks jääda...et siis hiljem  valida edasine sporditee...

Facita Mööbel
Facita mööbel ja Nõo Sulgpalliklubi alustasid uuest hooajast koostööd.
Eesmärk - aidata kaasa klubi parematele sportlikele saavutustele.
Uuri lähemalt: www.facita.ee

Aitäh Nõo mängijate poolt!


Permalink Leave a comment

Leave a Reply

Popular Posts

Categories

Contributors

Blogger news

Archives

Blogroll

Powered by Blogger.