Treenida, treenida ,treenida...Nõo suvi 2013

Nõo Sulgpalliklubi suvistesse plaanidesse planeerisime 4 treeninglaagrit, et saada normaalne ettevalmistus algavaks 2013/2014 hooajaks. Lisaks tegin ka kolmele neiule üldfüüsilise ettevalmistuse plaanid( mai-juuli), sest sellise tasemega mängijad peaksid suutma ka iseseisvalt treeningplaane täita mõningatel perioodidel. Siis nad annavad endale teada , kui stimuleeritud nad on enda kehalise tubliduse eest hoolitsemisel...Elektroonilise treeningpäeviku Sportlyzer järgi selgus, et poole plaani suutsid nad edukalt täita, eriti tubli oli Helina, kes suutis ilmselt ka treeninglaagrites seetõttu väga kvaliteetselt töötada...aga kõik see avaldub neil ilmselt eeloleva hooaja treeningutel ja võistlustel.
  Lühidalt laagritest.
  24. - 30.06.Odense(Taani). Elasime nn. Sulgpalliakadeemia ruumides, kus tingimused spartalikud...see aga ei seganud treeningtööd. Treeneri ja Akadeemia juhi Lennarti treeningud sisaldasid mitmepallitreeninguid  tehnika elementide lihvimiseks ja 2:1 vastu harjutusi. Uudseks oli erineva kõrgusega võrguga mäng  2:1 ja 1:1 vastu, et mängijad hoiaksid jalgest rohkem allpool ja ka samaaegselt liiguksid pallile vastu reket ülal. Kuna Nõo Spordihalli avamisel tellisin ka madalamad postid, siis tuleb neid kasutama hakata, kuigi see mõte oli ka 3 aastat tagasi, aga ei leidnud kinnitust taolistele harjutustele...seega treenerid ei tohiks olla stampides kinni  ja kui leiavad mingil harjutusel ratsionaalse mõtte, siis kindlasti kasutada ka nn. oma harjutusi, sealhulgas ka füüsiliseks ettevalmistuseks.
  1. - 10.07 Visaginase(Leedu) laager, saime olla kuulsa Treeneri Juozase juhtimise all. Kuigi nn. regionaallaagris pidid osalema ka poolakad ja lätlased...jäime me väga rahule seal toimunud treeningtööga ja raskusastmelt ületas kindlasti kõik seni toimunud laagrid. Põhiliselt jälle intensiivsed mitme palli harjutused(kuni 58 palli seerias)ja ka 2:1 ja ka 3:1 vastu intensiivsed harjutused. Juozas juba ei lasknud kellelgi jalgu sirgeks lasta harjutuste ajal...
3x päevas treeningud ja ca 15 km jalgsirännakuid treeningpaikadesse päeva jooksul, see tekitas lõuna ajal kõigile hea une!!
  5. - 12.08, Nõo traditsiooniline Tõrva laager. Püüdsin ka jäljendada Juozase treeninguid, tundus, et õnnestus, sest ka esmakordselt oli enamusel lõuna ajal hea uni! Üheks eesmärgiks oli ka nn. Tõrva mägede(küngaste) läbimine. Neid peaks üks tubli sulgpallur suvel võtma 30-45 päeva. Meil on seal taditsioonilised künkad: kiirusliku jõu küngas 3-4 sek(järsk) Kiirusliku vastupidavuse tõus, 10-11 sek.(küllalt järsk), ja tempovastupidavuse (intervall)mägi, ca 150 m.,lauge tõusu ja lauge langusega. Oleks niisugused ka Nõos!
  15. - 19.08: Venemaa koondise paarismängu treeneri Viktor Maljutini ja Nikolai Uuki laager TÜASK väljakutel, kus saime loodetavalt paarismängule hea aluse. Üldiselt jäi Viktor rahule mängijate tehtud tööga (eriti neidude omaga), kuigi pidi kogu aeg meelde tuletama, et need on paarismängu harjutused...vajalik pallile kiirust juurde anda vastuliikumistega ja löögiliigutused ikka lühemaks(vajalik randme ja küünarvarre lihaseid arendada). Hilisemas vestluses rääkis Viktor, kuidas Aasia mängijad suudavad jälgida ka vastaste reketi asendeid ja koheselt korrigeerivad oma löögi suundi...nii on juhtunud Venemaa paarismängijatega...esimene geim tasavägine, aga teises saadi näit. 5 punkti  ...
 Aga kokkuvõtteks siiski nendest  laagritest... mängijatel tuleb teha k v a l i t e e t s e t tööd treeningutel, mingitele imeharjutustele lootma jääda ei tasuks!

Juozas korraldas(keetis) laagris  meile korraliku treeningu(pudru)

12 vaprat treenijat: ülalt vasakult  5-ndast nõokad: Robert, Albert ja alt vaskult Kristin, Kati-Kreet, Helina ja Kerli

Juozas pidi lõpuks tunnistama, et ei suutnud Nõo neide oma treeningkoormustega ära hirmutada...

Facita Mööbel
Facita mööbel ja Nõo Sulgpalliklubi alustasid uuest hooajast koostööd.
Eesmärk - aidata kaasa klubi parematele sportlikele saavutustele.
Uuri lähemalt: www.facita.ee

Aitäh Nõo mängijate poolt!


Permalink Leave a comment

Leave a Reply

Popular Posts

Categories

Contributors

Blogger news

Archives

Blogroll

Powered by Blogger.