Euroopa juunioride meistrivõistlused sulgpallis Türgis-Ankaras 22.-31.03.2013

Kõigepealt toimusid võistkondlikud matšid.  Austriat võideti tulemusega 3:2. Kristin Kuuba (sel momendil Euroopa juunioride edetabelis 60 kohal) võitis Nathalie Ziesig`i (junioride 25) geimidega 21:17; 21:18 Paarismäng oli koos Helina  Rüütliga  kergeks jalutuskäiguks(9;14). Venemaa vastu erilisi väljavaateid polnud, kuna kõik vastased olid juunioride edetabelis esimese 4 hulgas (va. meespaar), tulemuseks 0:5 kaotus. Tuleb esile tõsta kogu turniiri vältel Kristini häid esitusi, ka Venemaa naismängija Anastasiya Kosetskaya(jun.4) vastu mängides tuli üks geimivõit(-12; 12; -16). Norra võistkond kahjuks Lufthansa streigi tõttu kohale ei jõudnud, arvatavasti võis olla nende võistkond nõrgem Austriast. Seega 9. koht, ilmselt läbi aegade parim.
  Individuaalturniiril tõi Eestile ainukesed võidud Kristin, kes võitis kaks mängu. Esimeses ringis vastaseks ukrainlanna Anastasiya Dmytryshun(28), geimid (11; 16), teises ringis edetabeli järgi Kristinist tagapool, aga tubli mängija Ungarist Klaudia Kata Kipsal.Geimid -13; 18; 13. Kolmanda ringi vastane belglanna Marie Demy oli juba  Euroopa juunioride edetabeli 12. kohal! Kristin esitas tugeva mängu , kaotus geimidega 18:21; 17:21.kokkuvõttes, nagu õeldakse, et õnn oli tugevama poolel. Ka Helina tegi esimeses ringis tugeva mängu islandlanna  Sara Hognadottiri(102) vastu, geimid 19;-16;-18. Lootused olid suuremad ka naispaarismängus, aga mängu tulemus hollandlannadega -  21:15; 12:21; 21:23, arvatavasti jällegi õnn  seekord tugevamate poolel.
  15. - 24. märtsil 2014 aastal toimuvad samas kohas Ankaras U17 klassi Euroopa meistrivõistlused. Loodaks sealt tubli treeningu korral rohkem võite just individuaalvõistlustelt., sest U19 koondise mängijatest saaksid seal mängida Kristin Kuuba, Helina Rüütel, Kati-Kreet Marran Nõost ja Sale-Liis Teesalu ja Mihkel Laanes Triitoni klubist.
  Ankaras juhtis vägesid ja andis nõuandeid mängijatele Eesti noortekoondise peatreener Aigar Tõnus. Aitäh talle!
Eesti Sulgpalliliit võimaldas ka Nõo treeneril jälgida individuaalturniiri mänge ja ideid sai seal oldud ajaga küllaldaselt. Loodan ,et neid saab ka mängijateni viidud. Aitäh seega ESPLiidule!