Nõo Põhikool on 6. sulgpallikool maailmas.

01. - 07.maini toimus Portugalis Caldas de Rainhas koolide võistkondlikud maailmameistrivõistlused (MM) sulgpallis.

Eestit esindas Nõo Põhikooli neljaliikmeline naiskond koosseisus: Kristin Kuuba, Helina Rüütel 8b klassist ja Kati-Kreet Marran, Helliki Kasvandik 7b klassist.

Lootsime esineda edukalt, kuna kõik tütarlapsed on Eesti noorte meistrivõistluste medaliomanikud ning Kristin ja Helina ka Euroopa juunioride Circuit sarja Uppsala turniiri võitjad paarismängus.

Alagrupis tuli kohtuda Belgia, Venemaa, Bulgaaria ja 2010. aasta MM-l koolide võitjate võistkonna Hiinaga. Võistkonnavõistlus koosnes kolmest üksikmängust ja kahest paarismängust.

Võistkondlikult kõrge koha saavutamiseks võideti Belgia 5:0, seejärel alistati Venemaa ja Bulgaaria tulemustega 3:2. Kaotus 0:5 tuli vastu võtta Hiina võistkonnalt, kus ainsa geimivõidu tõi Helina Rüütel . 5-6. koha kohtumine kaotati 1:4 Euroopa juhtiva sulgpalliriigi Taani võistkonnale, võidupunkti tõi Kristin Kuuba.

Võitja selgus Hiina ja Taivani võistkondade vahelises kohtumises, võitis Taivani tütarlaste võistkond. 2014a. koolide MM toimubki Taivanis, kus saaksime põhimõtteliselt samade mängijatega võistelda, kuna meie õpilased olid seekord ettenähtud vanuseklassist 2 aastat nooremad. Soov oleks seal medalikohtadele võistelda, kuigi seal pakuvad eeldavasti konkurentsi arvuliselt rohkem selle piirkonna riike nagu Indoneesia, Lõuna - Korea, Jaapan, Malaisia, Singapur jne.

Kohtunikuna tegutses edukalt Tartu Lennukolledzi üliõpilane Siim Järveoja, kes on väga tublit tööd teinud ka Eestis, juhtides mänge tähtsamatel võistlustel. Tema tööd tunnustati Portugalis vastava sertifikaadiga.

Võistluspäevade programmi kuulus ka rahvuste õhtu, kus rahvuste laadal oli võimalus tutvustada oma riiki väljapanekutega ja ka suupistetega. Samuti esineti laval tantsude ja lauludega. Meil oli lisaks ka valminud Siimu poolt tehtud video Nõo vallast, aga tehnilistel põhjustel jäi seekord see esitamata.

Ühel päeval korraldati ka väljasõit Portugaliga tutvumiseks, vana kindluslinn Obidoses nn. Portugali pärl oli selle tippsündmuseks.

Turniiri organiseerimistase oli tähelepanuväärne. Kõigil osalejatel olid kaelakaardid koos fotoga ja see sisaldas ka võistluspäevade programmi.Iga võistluspäeva hommikuks ilmus värvitrükis bülletään, kus ka meie paarismängijad Helina ja Kristin andsid intervjuu ja olid kenasti pildil. Ka Kati-Kreeda võistlusmängu pilt oli järjekordses bületäänis. Bussiliiklus toimus iga 20 minuti tagant kolme võistluspaiga ja kolme hotelli vahel.         Üldse valitses võistlejate vahel sõbralik õhkkond ja kaasaelamine. Võistkonnad vahetasid iga võistkondliku kohtumise eel omavahel meeneid, mida meile andis rikkalikult kaasa Nõo Põhikooli juhtkond.

Võistlusreisi toetasid rahaliselt Eesti Koolispordiliit, Eesti Kultuurkapital, Nõo vald, Ülenurme vald,Tartuma Ekspertgrupp, Nõo Sulgpalliklubi ja muidugi lapsevanemad.

Aitäh neile toreda ja eduka võistlusreisi eest!

PS. 26. mail toimus Eesti Superkarika turniir täiskasvanutele, kuhu oli kutsutud täiskasvanute GP-del kokkuvõttes 8 paremat üksikmängijat , esimesele viiele oli ette nähtud ka rahalised auhinnad. Naiste üksikmängus Kristin Kuuba 2. koht, Helina Rüütel 3. Koht ja Kati-Kreet Marran 5. Koht. Meeste üksikmängus Robert Kasela 3. koht.

Robert Kaselale paarismängus 2. koht ning Helinale ja Kristinile 3-4.koht.

Suvel ootab seekord  parimaid ees hulgaliselt ka välislaagreid, sest 2013a. sügisel tahaks loota edukat esinemist U17 klassi Euroopa noorte meistrivõistlustel.

portugal-2012-165-45
Koos Hiina võistkonnaga: Kati-Kreet, Kristin, Helina, Helliki.

portugal-2012-165-94
Nõo delegatsioon: Madis, Kati-Kreet, Helina, Kristin, Helliki, Siim, Mart

Posted in

Facita Mööbel
Facita mööbel ja Nõo Sulgpalliklubi alustasid uuest hooajast koostööd.
Eesmärk - aidata kaasa klubi parematele sportlikele saavutustele.
Uuri lähemalt: www.facita.ee

Aitäh Nõo mängijate poolt!


Permalink Leave a comment

Leave a Reply

Popular Posts

Categories

Contributors

Blogger news

Archives

Blogroll

Powered by Blogger.