Marti Joost´i suur edu sulgpallis.


21.-24. septembril toimus Hispaania linnas Ibiza Euroopa U15 klassi meistrivõistlused sulgpallis. Suurt edu saatis Nõo Spordikooli võistlejat Marti Joost´i, kes saavutas üksikmängus 5. koha,võisteldes 32 riigi ja 64 mängija osavõtuga turniiril, see on ka läbi aegade selle vanuseklassi parim tulemus vabariigis.


Marti peale edukat mängu kaheksa parema hulka(Hispaania Sulgpalliliit)Poolfinaali pääsu takistas Prantsuse sulgpallur Arthur Tatranov, kes jõudis lõpuks hõbemedalile.Paarismängus Marti´le koos Rasmus Roogsooga (SK Triiton)9. koht.

Marti on eelmisest sügisest peale teinud sihikindlat tööd, tehes selleks ise otsuse. 19 akadeemilist tundi nädalas on sisustatud lisaks erialasele treeningutele eraldi ka jõu-ja üldkehalise ettevalmistusega ja individuaal treeningutega.

Pikem eesmärk on Martil hästi esineda 2026 a. juunioride Euroopa meistrivõistlustel.

Tänud ka headele abilistele: abitreener Mati Soo, Maarja Kalev Tartu tenniseklubi füüsilise ettevalmistuse treener, füsioterapeut Liina Allik ja Nõo Spordikooli direktor Katrina Kallas koos heatahtlike administraatoritega.

Ka Nõost sirgunud , Tokyo olümpiamängudel osalenud Kristin Kuuba jagatud teadmised on meile kasuks tulnud, kes harjutab nüüd Euroopa parimas sulgpalliriigis Taanis.

Meeldetuletuseks, 2014.aastal saavutas ka Nõo sulgpallur Kristin Kuuba juunioride EM-l üksikmängus 5. koha ja paarismängus koos Helina Rüütliga ´pronksmedali´, see on ka siiani tiitlivõistlustelt ainuke individuaal võistluste medal vabariigis.

Tänud muidugi Marti lastevanematele, kes on kõikidel välisturniiridel olnud kohapeal toetajateks ja kaasaelajateks, Tähtis ongi lastevanemate suhtumine oma laste sporditegemistesse.Seega hea tahtmisega ja heade abilistega on ka Nõos treenides võimalik sulgpallis Euroopa tasemel kaasa mängida.
Marti Joost Hispaanias (Hispaania Sulgpalliliit)

Facita Mööbel
Facita mööbel ja Nõo Sulgpalliklubi alustasid uuest hooajast koostööd.
Eesmärk - aidata kaasa klubi parematele sportlikele saavutustele.
Uuri lähemalt: www.facita.ee

Aitäh Nõo mängijate poolt!


Permalink Leave a comment

Leave a Reply

Popular Posts

Categories

Contributors

Blogger news

Archives

Blogroll

Powered by Blogger.