NANJING 2014 (YOG).


Tore oli olla olümpiakülas koos maskoti Lele´ga....

...aga kas on plaan ka Hiina sulgpallimüüri ületamiseks?
  Teist korda toimunud noorte olümpiamängudele sulgpalliriiki Hiinasse pääses ka Kristin Kuuba.
Selgituseks, et olümpiaturniirile pääses 32 neidu ja noormeest. Ei pääsenud mängijad Inglismaalt ega Iirimaalt, Soomest ega Rootsist. Euroopast pääses mängima 13 neidu ja 8 noormeest.
  Balti riike esindas siis Kristin, kes pääses mängudele tänu heale kohale maailma juunioride edetabelis, osales eelmisel hooajal kuuel etapil. Osales ka viiel täiskasvanute maailmakarika etapil madalama kategooria turniiridel, kus kahel viimasel pääses poolfinaali üksikmängudes. Lisaks veel hea esinemine Euroopa täiskasvanute võistkondlikul turniiril.Samaaegselt suutis ta ka Nõo Reaalgümnaasiumi esimese kooliaasta edukalt läbida.
  Eelmise hooaja üks peamisi eesmärke oligi Nanjingis toimuvatele noorte olümpiamängudele jõudmine.Turniir kujunes Aasia mängijate üleoleku tähe all, nii mees kui naisüksikmängu võitsid Hiina mängijad. Euroopa mängijatest pääses kaheksa parema hulka üks neiu ja noormees , kuna nende alagruppides polnud Aasia mängijaid.
  Kristin pääses väljavalitutest turniirile osalema viimasena  ja tal ei õnnestunud võita temast maailma juunioride reitingus eesolevaid mängijaid. Ei kohanenud eriti mängupallide ja saaliga.Parimaks kujunes mäng alagrupi võitja Honkong Hiina võistleja vastu, kus esimeses geimi kaotus 17:21, vastane võitis kuldmedali segapaarismängus.Kristini enda kommentaarid: ei mänginud oma võimeid välja, esimene nii suur võistlus, mida mõjutas kindlasti suur pinge, vastastele jäin alla kiiruses, löökide kindluses ning kogemustes.
 Treeneri arvates , polet midagi ületamatut  ja siit saab ainult edasi minna, arvestades saadud tähelepanekuid.     Üks edasimineku võimalusi on seegi, et Kristin koos paarismängu partneriga Helina Rüütliga hakkavad eeloleval hooajal mängima Rootsi eliitklubis maa klubide karikavõistlustel, kus mängivad erinevate mänguliikide esimesi paigutusi.
  Nanjingi olümpiaküla oli äsja valminud kaasaegne elamurajoon oma kõrghoonete ja veesilmadega. Olümpiaküla toimis iga päev kultuurilinnakuna, vahetusid maailmajagude riike tutvustavad töötoad, kus jagati ka auhindu erinevate üleannete täitmiste eest.Suurel laval toimusid igal õhtul erinevad show etteasted.
  Tegime kaasa ka väikese kultuurireisi Hiina müürile, kus sai töötubades hiina laterna omanikuks ja lennutada  oma lohet koos  sooviga ja sai ka oma käejälg savisse jäetud.Käisime ka Hiina riigi rajaja(1911) mälestustemplis ja väikesel kaubareisil nn. Templilinnakus ja vallutasime ka linna 459 meetrise kõrgustiku.
  Söögid läksid küll tüütuks19 päeva jooksul, aga prooviti ikkagi pakkuda erinevaid Aasia ja Euroopa toite. Olümpiamängude avamine ei jäänud maha päris olümpiamängude avamispeost. See sisaldas erinevaid massistseene Hiina kultuuriajaloost. Kaasa anti ka avatseremoonia DVD. Eesti delegatsiooni riietas EOK jalatallast peani erinevate riietusesemetega, mis tekitasid kohapeal elevust ja fotodele jäädvustamise soove.
  Olid toredad ja elamuslikud olümpiamängud!
  Tänud ettevalmistuse toetajaile: Tõnis Mäerand; Eesti Sulgpalliliit, Nõo vald koos spordihoonega, Euroopa Sulgpalliliit , Eesti Olümpiakomitee, Nõo Reaalgümnaasium,  lastevanemad ja veel paljud teised!Aare Luigas, firma ECP kaudu hoolitseb Kristini sulgpallivarustuse(Li Ning) eest!

               Veel tähelepanekuid, lähtudes Nanjingi olümpiaturniirist:
Neidude üksikmängu finaal juunioride maailmameistri jaapanlanna ja Hiina mängija vahel kestis 75 minutit!
.*  väga hea kiiruslik vastupidavus
* mängijad ei reageerinud ebaõnnestumistele(enesevalitsemine)
*palju pehmeid turvalisi lööke
*Aasia mängijate filigraarne võrgumäng(ka ette pallingute vastuvõtul)
* kiir-jõuline jalgade töö tahaliini liikumistel

Meie, eurooplaste, vajakajäämised:
* mängu kohese sisseelamise raskused * valmistumine mänguks-keskendumine * soojendusel löökide kontroll * rasketest olukordadest mängu tagasi tulek
Mida reaalselt kohe saaks teha?
*mängutehnika viimistlemine ja mängukindluse arendamine

Veelkord võiks lõpetuseks korrata...siit Nanjingist omandatuga saab ainult edasi minna!

Laste päralt on tulevik...Nanjingis võis seda kõikjal märgata, nii võistlustel kui kultuuripaikades!

Facita Mööbel
Facita mööbel ja Nõo Sulgpalliklubi alustasid uuest hooajast koostööd.
Eesmärk - aidata kaasa klubi parematele sportlikele saavutustele.
Uuri lähemalt: www.facita.ee

Aitäh Nõo mängijate poolt!


Permalink Leave a comment

Leave a Reply

Popular Posts

Categories

Contributors

Blogger news

Archives

Blogroll

Powered by Blogger.