Ikka Sulgpallist - 2013 aasta lõpetuseks ja uue 2014 aasta ootustest..
  Eesti klubide karikavõistluste kohtumisel TÜASK II võistkonnaga, mõlemad kohtumised 4:3 Nõo Sulgpalliklubile, nii nagu prognooside järgi võiski ette näha.
  Klubide karikavõistluste kohtumise Tondiraba Sulgpalliklubi I võistkonnaga võitis Nõo 5:2.
Robert Kasela , kes sel hooajal pole treeninud, mängib üksikmängus üle tegevmängijaid!
  Vigastused tabasid algaval hooajal ka Nõo Sulgpalliklubi neide...aga järeldused peaksid olema kasulikud kõigile...
*Vigastuse korral kohe turniir katkestada...sportteipimine(jäik-või pooljäik teip) , siiski spetsialistide-füioterapeutide pärusmaa, et ei süvendataks vigastuse kulgu.(vt. Jooksja, dets. nr.)
*Vigastused välja ravida, täita füsioterapeutide poolt ettenähtud harjutusi pikemaajaliselt, et vigastus paraneks täielikult.
*Positiivset eelnenust: mängijatel tekkisid kontaktid füsioterapeutidega, mis väga vajalik , kui soov tugevamate koormustega treenida.
 Kokkuvõtteks... suhtu oma kehasse/organismi lugupidavalt - korralik soojendus, korralik võistluste-treeningute lõpetamine, väikeste ja suurte lihaste eest pidev hoolitsemine(harjutused oma keha raskusega), toitumine, uni jne. - siis võib ka vastupidist loota....nii lihtne see ongi!
 Helina ja Kristin taas mängukõlbulikud! Novembrikuu lõpul Yonex Finnish Junior turniiril(Euroopa karikaturniiri etapp)saavutati paarismängus II koht, finaalivastased prantslannad
Kristin Kuuba võistles enne jõule Istanbulis MK etapil ja näitas kvalifikatsioonimängus head, stabiilset mängu, vastaseks türklanna Aucan Koc, mängu tulemuseks Kristinile 20:22;21:23!
   Marcus Lõo toob aastavahetusel uusi teadmisi Odense(Taani) treeninglaagrist ja kandideerib Eesti koondisesse U15 EM-le Baselis (Šveits).

  Siia oleks sobilik lisada Odense klubis treeniva Steven Pärnasalu ema kirjutisest(Viimsi SK koduleht): tähelepanekud Taani sulgpallielust.
Väljavõte: kõige suuremaks eesmärgiks on Taani Odense klubis seatud keskendumine tehnikale, psühholoogilisele arengule ja õppimisele, kuidas võistlustel i s e hakkama saada - mõelda ilma treeneri/kolmanda osapoole abita, kuidas mängida: mis töötab, mis ei tööta; õppida võtma (mängus) aega ja mängida oma mängu laskmata emotsioonidel võitu saada, keskenduda ainult käimasolevale mängule jms.
 Ühe lausega-terve mängu filosoofia!

  *Uus 2014a. väga võistlusrohke!
15.-22.03 - klubi aasta eesmärk siiski U17 EM  Ankara
11.-16.02. - Helina Rüütel, Kristin Kuuba , Kati-Kreet Marran osalevad Eesti koondises võistkondlikul EM-l Uber Cup,  Baselis(Šveits)
5.-12.05 koolide MM Taivanis (44 võistkonna osavõtul),neljandaks liikmeks Nõo Reaalgümnaasiumi võistkonda lisandub Kerli Kuus.  See siiski eelkõige tugevatasemeline võistlusreis, kuigi ühel päeval tehakse ka Taivanis ringreis.
17.-22.08. Kristinil võimalus osaleda maailma noorte suursündmusel Youth Olympic Cames  Nanjing(Hiina),
kuhu pääseb mängima 32 noort, maailma juunioride edetabelist, sünniajaga 1996/97. Kergenduseks,aga lisatingimus, et ainult kaks mängijat ühelt maalt pääseb olümpiamängudele. Raskemaks teeb aga see, et maailma juunioride edetabelis arvestatakse jooksvalt ainult viie parema võistluse tulemusi.
  Kõige ees ootava ilusa uue aasta juures, siiski väike mure. Kahjuks tavatreeningutega 4-5x nädalas jäämegi nn. Eesti tasemele sulgpallis ja Euroopa mõistes ´mudaliigasse´ mängima... kellele see huvi pakub!? Või ongi see Eesti kohaliku sulgpallielu eesmärk? Iga tõsiste eesmärkidega sulgpallimängija peaks leidma lisavõimalusi nii hooajal, kui ka hooajaks ettevalmistumisel lisatoiminguteks(treeningud) ja süstemaatiliselt nendega tegelema.

Soovid 2014aastaks...

* et mängijatel tekiks tähtaegadest kinnipidamise harjumus ..mida läheb veel rohkem vaja tulevikus...tavaelus
* et mängijad püstitaksid endale  isiklikud eesmärgid  ... kui juba harjutad regulaarselt, siis ikka eesmärgistatult...
* et mängijatel tekiks vajadus suurendada individuaalset treeningkoormust...
* et mängijatel tekiks arusaamine iseseisvate suviste üldfüüsiliste treeningute suuremast tähtsusest ...

Kena aastavahetust ja ilusaid sulgpallielamusi uuel aastal kõigile sulgpallisõpradele Nõo Sulgpalliklubi poolt!


Facita Mööbel
Facita mööbel ja Nõo Sulgpalliklubi alustasid uuest hooajast koostööd.
Eesmärk - aidata kaasa klubi parematele sportlikele saavutustele.
Uuri lähemalt: www.facita.ee

Aitäh Nõo mängijate poolt!


Permalink Leave a comment

Leave a Reply

Popular Posts

Categories

Contributors

Blogger news

Archives

Blogroll

Powered by Blogger.