Eesti 49. meistrivõistlused sulgpallis

 Nõo Sulgpalliklubile: kaks kuldmedalit, hõbe ja pronks!
Mikk Järveoja, Helina Rüütel, Kristin Kuuba ,Robert Kasela, Mart Mäerand. Robert vaatab -  kuidas nad nii tublid on - peaaegu nagu minagi.(Foto: Liis Järveoja)

  1. - 3 veebruarini toimusid Tartus, A Le Cog spordihoones täiskasvanute meistrivõistlused sulgpallis. Seekord võiks öelda , suutsid mängijad üllatada ka treenerit.
  Üllatused algasid segapaarismängudega, kus kõik mängud olid äärmiselt tasavägised.. Kolm Nõo klubiga seotud paari jõudsid veerandfinaalidesse, s.o. esimese kaheksa paari hulka. Kati - Kreet Marran ja Marten Lepasaar pidid selleks võitma eelringide kaks mängu ja Kristin Kuuba ning Mihkel Laanes(Triiton) ühe mängu. Helina Rüütel ja Mikk Järveoja pääsesid otse põhiturniirile. Kati-Kreet ja Marten ei suutnud poolfinaali pääsu  mängus leida  teises geimis otsustavaid lahendusi, aga siiski tubli 5.-8 koha jagamine. Peaks ära märkima,et Marten, kui ka Mikk ei olnud võistlustel kõige parema tervisliku seisundiga (ikka need viirused valel ajal) ja sinna võisid mõlemil jääda otsustavate punktide mängimised. Kristin ja Mihkel võitsid alustuseks esimese paigutusega paari Kristjan Kaljurand - Laura Tombandi (TÜASK) ,kolmas geim 24:22.Teel finaali jälle kolmegeimiline mäng ,kus kolmas võidugeim 24:22. Helina ja Mikk võitsid esimeses mängus 3.paigutusega mängupaari, kuid kaotasid poolfinaalmängus kogenud paarile Grete Talviste - Vahur Lukinile , juhtides teises geimis  18:14, kuid kaotati siiski geim 22:24. Finaalmäng  Miku ja Helina poolfinaali vastastega kujunes Kristinil oma paarilisega kolmegeimiliseks.  Kristin Kuuba - Mihkel Laanes(Triiton) Eesti meistrid segapaarismängus. Miku ja Helina  mäng kolmandale kohale kujunes nende kindlal dikteerimisel. Mikk Järveoja - Helina Rüütel pronksmedal segapaarismängus( Mikule esimene tiitlivõistluste medal).
  Naispaarismängus oli loota kindlat hõbemedalit, nii ka läks . Kristinil ja Helinal tuli võidelda finaalmängus 9.aastat vanemate mängijatega, üksikmängu finalistidega , kes harjutavad üldjuhul väismaa klubides. Siiski tekkis publiku suurel kaasaelamisel võimalus, sest teine geim võideti , aga seekord siis sellega piirduti. Väga tubli esitus! Helina Rüütel - Kristin Kuuba: hõbemedal naispaarismängus(siiani oli neil pronksmedal)
  Meespaarismängus ei tehtud panuseid eelmise meistrivõistluste võitjatele Robert Kaselale ja Kristjan Kaljurannale(TÜASK). Robert, kes on veel ikka Nõo SK nimekirjas, vigastas kevadel tugevalt varvast, seega harjutada sai lünklikult ja tõsiselt sai alles võistelda paaril viimasel turniiril. Esimeses ringis kohe vastasteks ühed favoriidid, olümpial võistelnud Raul Must  koos Sten Rääbisega. Esimene geim kaotati 11:21, teine võideti napilt 24:22 ja kolmas juba ülekaalukalt 21:9. See andis juba lootust järgnevateks mängudeks, poolfinaali võit tuli küllalt kergelt ja finaalmängus, pealtvaatajate tugeval kaasaelamisel, ei antud vastastele TÜASK klubist erilisi lootusi. Robert Kasela - Kristjan Kaljurand: Eesti meistrid paarismängus.
  Naisüksikmängus Kristinile 4.koht, aga mängupilt on tal tunduvalt paranenud . Kolmanda koha mängus 5.aastat vanema, Soome klubis harjutava Getter Saarega  jäi geimide tulemuseks -  17:21 ja 16:21.Kati-Kreet Marrani saavutuseks jäi 5.-8. koha jagamine.
  Seega,  nagu öeldake: läbi aegade kõige edukamad meistrivõistlused Nõo Sulgpalliklubile. Tore oli ka nn. Nõo Sulgpalliklubi vilistlaste kaasaelamine klubi mängijatele.
   Heade harjutamistingimuste eest tuleb kindlasti tänulik olla Nõo vallale ja vastutulelikele Nõo Spordihoone administraatoritele ja juhatajale.

  Aitäh mängijatele!
Edu edaspidiseks!
Segapaarismäng: 1. Kristin Kuuba(Nõo) - Mihkel Laanes  2.. Vahur Lukin - Grete Talviste 3. Mikk Järveoja(Nõo) - Helina Rüütel(Nõo) (foto: Kristel Vask)

Meespaarismäng: 1. Kristjan Kaljurand - Robert Kasela (Nõo)  2.  Rainer Kaljumäe - Raul Käsner 3.  Karl Kivinurm - Vahur Lukin (foto: Kristel Vask)

Naispaarismäng: 1. Karoliine Hõim - Laura Vana 2. Helina Rüütel(Nõo) - Kristin Kuuba(Nõo) 3.Anette Martin - Helen Kaarjärv (foto: Kristel Vask)
Kristin ja Helina arvati Eesti koondisesse segavõistkondade(Mix) Euroopa meistrivõistlustele, mis toimuvad 12. - 17. veebruarini Moskva regioonis Ramenskojas.

Posted in ,

Facita Mööbel
Facita mööbel ja Nõo Sulgpalliklubi alustasid uuest hooajast koostööd.
Eesmärk - aidata kaasa klubi parematele sportlikele saavutustele.
Uuri lähemalt: www.facita.ee

Aitäh Nõo mängijate poolt!


Permalink Leave a comment

Leave a Reply

Popular Posts

Categories

Contributors

Blogger news

Archives

Blogroll

Powered by Blogger.