Sigulda 10. rahvusvaheline sulgpalliturniir

Turniiril osalesid Leedu, Läti ja Eesti sulgpallurid.  Edukalt esinesid Eesti U19 klassi koondise kandidaadid 2013a.  märtsi lõpul Türgis toimuvatele Euroopa meistrivõistlustele. Võisteldi ju koos Läti ja Leedu täiskasvanute paremikuga.

Naisüksikmängus oli üllatuseks Nõo neidude kaksikvõit. Poolfinaalis võitis Kristin Kuuba 2.paigutusega Leedu mängija Gerda Voitechovskaja geimidega 21:17 ja 21:16. Helina Rüütel võitis 1. paigutusega Läti mängijat Ieva Popet tulemusega 21:18; 21:12. Finaalivõit K.Kuubale. Meesüksikmängus võitis 1. paigutusega Rainer Kaljumäe (TÜASK) Leedu mängija Alan Plavini 22:20 ja 21:15. Tubli mängu tegid veel U19 kl. kuuluvad mängijad Mikk Järveoja ja Sten Rääbis(Triiton), jõudes kolmegeimiliste võitudega  poolfinaali. 3. koht M. Järveojale.

Meespaarismängus jõudsid tasavägiste mängudega finaali Triiton klubi meespaar Sander Merits ja Sten Rääbis, kus jäädi alla Leedu paarile 15:21 ja 9:21.

Naispaarismängus 2. Koht H. Rüütel ja K.Kuuba, olles küll kolmandas geimis eduseisul 19:15, kaotati siiski1.paigutusega Läti naispaarile. Üllatasid Kati-Kreet Marran ja Sale-Liis Teesalu(Triiton), võites 3.koha mängus Läti 2012a. meistreid.

Segapaarismängus jõudsid finaali M Järveoja ja H.Rüütel, kus põneva kolmanda geimiga 19:21 kaotati Leedu segapaarile.

Eesti U19 klassi koondise kandidaatidel seisab ees 15. - 18. novembril Tsehhimaal järjekordne Euroopa U19 klassi karikasarja turniir. Eesti koondist esindavad seekord ainult tartumaalased: Sale-Liis Teesalu, Sander Merits, Sten Rääbis(Triitonist) ja Kristin Kuuba, Helina Rüütel, Mikk Järveoja (Nõo Sulgpalliklubist).

Sigulda turniiri medalivõitjad: Mikk, Kristin, Kati-Kreet, Helina.