47. Eesti meistrivõistlused sulgpallis Nõo spordihoones

4.-6. veebruaril toimusid Nõo spordihoones väga kaalukad vabariiklikud võistlused. Seekord olid siia kogunenud vabariigi tublimad sulgpallurid, et omavahel rinda pista.

Nõo jaoks oli see olulise tähendusega sündmus, sest sulgpalli meistrivõistluste näol oli tegu Nõos esmakordselt toimuvate olümpiaala tiitlivõistlustega.

Vabariigi sulgpalliklubidest olid esindatud edetabeli järgi parimad mängijad. Traditsiooniliselt võisteldi viies erinevas mänguliigis: meeste üksikmäng (24 osalejat), naiste üksikmäng (9), meeste paarismäng (15 paari), naiste paarismäng (7 paari), segapaarismäng (10 paari). Nõo Sulgpalliklubi esindasid: Liis Järveoja - naisüksikmäng ja paarismäng, Kristin Kuuba - naisüksikmäng ja paarismäng, Helina Rüütel - naisüksikmäng ja paarismäng, Robert Kasela - meesüksikmäng ja paarismäng. Gert Kuusik ---  meesüksikmäng.

Sportlastel tuli kolmel päeval pingutada: reedel toimusid kvalifikatsiooniturniirid, laupäeval põhiturniirid ja pühapäeval finaalmängud.

Pühapäeval poole kaheks olid võitjad selgunud ja seekordsed võitjad reastusid järgmiselt:

Meeste üksikmäng: 1. Raul Must (Triiton), 2. Ingmar Seidelberg (TSKeskus), 3. Rainer Kaljumäe (TÜASK).

Naiste üksikmäng: 1. Karoliine Hõim (TSKeskus), 2. Laura Vana (TTÜ), 3. Getter Saar (TSKeskus). 4. Kristin Kuuba (Nõo SK).

Meeste paarismäng: 1. Raul Must - Ingmar Seidelberg (Triiton-TSKeskus), 2. Kristjan Kaljurand - Kristjan Täherand (TSKeskus), 3. Vahur Lukin - Einar Veede (TTÜ-TÜASK). Napilt jäid neljandaks Karl Kivinurm (Tallinna Kalev) - Robert Kasela (Nõo SK).

Naiste paarismäng: 1. Laura Vana - Karoliine Hõim (TSKeskus-TTÜ), 2. Külle Laidmäe - Kati Kraaving (TSKeskus), 3. Kristin Kuuba - Helina Rüütel (Nõo SK). Teadaolevalt on 13 aastased Kristin ja Helina läbi aegade kõige nooremad Eesti MV medalivõitjad.

Segapaarismäng: 1. Ants Mängel - Karoliine Hõim (TÜASK-TSKeskus), Raul Käsner - Kertu Margus (TÜASK), 3. Kristjan Kaljurand - Laura Tomband (TSKeskus-TÜASK).

Nõo Sulgpalliklubi eesotsas treener Mart Mäerannaga oli võtnud suure vastutuse organiseerida oma kodus vabariiklikud võistlused. Treener koos oma väga paljude tublide noorte abilistega olid aga oma ülesannete kõrgusel ja pälvisid võistluste sujuva korralduse eest ainult kiidusõnu.

Võistluste pidulik avamine toimus laupäeval kell kaksteist. Tervituskõnega pöördus sportlaste poole Eesti Sulgpalliliidu juhatuse liige Vahur Kivistik, kes tunnustavalt võrdles Nõo Sulgpalliklubi tuntust vabariigis Eesti tuntusega Euroopa Liidu maades. Ta andis treener Mart Mäerannale üle Eesti Sulgpalliliidu tänukirja pikaajalise viljaka tegevuse eest.

Nõo vallavolikogu esimees Jaanus Järveoja soovis edu Nõo vallavalitsuse nimel. Humoorikal kombel vihjas ta spordisaali heale sulgpalliaurale - pandi ju spordihoone ehituse algust tähistaval avatseremoonial kapslisse ka sulgpall ja suleti nurgakivisse. Jaanus Järveoja andis vallavalitsuse tänukirjad üle Nõost pärit või Nõoga rohkem seotud tuntud sulgpallitreeneritele ja mängijatele. Need oli treenerid Helmut Valgmaa ja Mart Mäerand, paljukordsed meistrid Reet Valgmaa, Ann Mardla (Avarlaid), Piret Vaughan (Hamer), Helen Klaos (Reino).

Mängijate kaitseks ja kurjade vaimude peletamiseks süüdati küünlad. Küünalde läitjateks paluti 2010. Aasta võitjad Karoliine Hõim, Laura Vana, Raul Must, Raul Käsner ja Ants Mängel.

Võistlejate innustamiseks oli ka väike tantsuprogramm, kus oma fantastilisi liikumisoskusi näitasid Nõo Reaalgümnaasiumi neiud-noormehed.

Suur spordisaal oli hubaseks muudetud ja lopsakate potitaimedega kaheks pooleks jaotatud. Üldse oli mänguväljakuid 4.

Fuajees oli välja pandud näitus Eesti sulgpalli ajaloost 1965ndatest kuni 2010. aastani. Näituse koostas AS Koolibri juhataja Kalle Kaljurand.

Võistluste ajal oli esimeselt väljakult ülekanne internetis www.justin.tv/sulgpall. Kokkuvõtet võitlustest sai näha ka Eesti Televisiooni AK spordiuudistes.

Mängud ise pakkusid suurt naudingut. Finaalmängude ajal olid hasardis nii mängijad kui toetajad-kaasaelajad. Mitte iga päev ei näe proffide esinemist, kus mängus on tõeline kiirus, kombinatsioonide keerukus ja reageerimisoskus, füüsiline ja vaimne vastupidavus.

Lõputseremoonial pühapäeval andsid võidukatele sulgpallimängijatele auhinnad ja diplomid üle Vahur Kivistik, peakohtunik Tarmo Marandi ja 33-kordne meister Reet Valgmaa.

Järgmised, 48. meistrivõistlused toimuvad Tallinnas.

Võistluste käigus ja järel õnnestus tagasisidet saada nii treeneritelt kui sportlastelt.

Vahur Kivistik, Eesti Sulgpalliliidu juhatuse liige: „Me hindasime kõrgelt Nõo Sulgpalliklubi soovi võistlused läbi viia. Kindlasti oli see nõokate jaoks olulise kaaluga ja eeldas rohkesti entusiasmi ja tahtmist. Korralduslikult saadi tavapärasest ringist - Tallinn-Tartu - välja.

Hinnang on kindlasti positiivne. Saal on hästi ette valmistatud. Piirid on hästi maas ja väljakud hästi markeeritud. Seinad on küll veidi heledavõitu (sulgpalli lendu ei ole hästi näha). Põrandal ei olnud spetsiaalseid matte. Aga need nõudmised oleksid juba ideaalvariandi järgi ja me anname endale aru, et korraldajate majanduslikud võimalused on piiratud. Tulevikuks tasuks püüda, et igas detailis olla maailma tasemel.

Väga tahan tunnustada teie noort võistlejat Kristin Kuubat (13), kes on väga perspektiivikas ja kuulub nii noorena nelja parema hulka. Tal on kõik eeldused jõuda väga kaugele.

Suur tänu kindlasti Mart Mäerannale, kelle praegune võistlustekorraldus on ainult killuke tema elutööga võrreldes."

Võistlusi jälgis suure huviga Helmut Valgmaa (84), endine TÜ võimlemiskateedri juhataja ja sulgpallitreener. Ka tema enda mõlemad tütred Riina ja Reet on paljukordsed meistrid sulgpallis, nende treenimisest kõik alguse saigi.

„Täna hoian ma pöialt Nõo-nubludele!" oli vanahärra optimistlikult meelestatud.

Paljude lapsevanemate-kaasaelajate seas olid Marina ja Kalle Kaljurand. Mõlemad on samuti ise sulgpalli mänginud ja ka meistriteks tulnud.

Marina Kaljurand, praegu välisministeeriumi asekantsler (olnud Eesti suursaadik Venemaal): „Super! Teil on siin nii ilus saal, üks Eesti paremaid! Veel oli tore, et avatseremooniale vanu veterane kutsusite. See näitab noortele, et vanadest tuleb lugu pidada. Meie peres on sulgpall üks osa meie elust. Praegu hoiame pöialt poeg Kristjanile (18, Tallinna Reaalkooli abiturient). Tütar Kaisa (23) lõpetas mängimise ja tegeleb tervisespordiga. Lapse mängu on kindlasti raskem jälgida kui ise mängida! Validool peab käepärast olema! Emotsionaalselt on see meile koos lapsega erinev üleelamine - tore on võita, aga tuleb osata ka kaotusi vastu võtta, tehes seda ikka väärikalt."

Poeg Kristjan Kaljurand oli poodiumil kaks korda: „Olen väga rahul, hästi läks! Võitsin ju alles esimest korda medaleid täiskasvanute klassis!"

Meesmängijatest oli kõige võidukam ka Pekingi olümpiamängudel osalenud Raul Must Tallinnast, kes treenib nii Tallinnas kui Tartus: „Olen Nõos üldse esimest korda. Tunnistan ausalt, alguses suhtusime Nõo-varianti skeptiliselt. Muljed on aga väga head - teil on ideaalne põrand! Tegelikult ei ole üldse libe, vaja ainult tihedalt üle puhastada. Pealtvaatajate jaoks võiks toole rohkem olla.

[gallery link="file"]

Vastuvõtt oli väga sõbralik. Siin on mõnus kohvik." Nõost suundus Raul edasi Leetu treeninglaagrisse.

Meespaarismängijad Karl Kivinurm ja Robert Kasela pead norgu ei lasknud ja kuulutasid reipalt: „Tegelikult tuli meil ju väga hästi välja (4. koht), kui arvestada seda, et me polnud ju varem üldse kokku mänginudki! Kõik on alles veel ees!"

Sellise toreda punkti panid meie noored võistlustele.

Mängude toetajateks olid sponsorid EuroPark, Eesti Kultuuriministeerium, Eesti Kultuurkapital, Yonex, Eesti Olümpiakomitee, 2011 Tallinn - Euroopa Kultuuripealinn, Wiru Weri ei Wärise. Nõo Reaalgümnaasium ja Nõo Põhikool võimaldasid kasutada oma tehnilist varustust.

Nõo Sulgpalliklubi tänab võistluste sponsorit Nõo Lihavürsti, kelle sisukad kinkekotid tekitasid võitjates elevust.

Tänud ka Nõo Spordihoone administraatoritele Merike Oleskile, Annika Pentsale ja Ruth Looritsale ning mänguväljakute hooldajale Imbi Kurakinale.

MILVI PENSA

Facita Mööbel
Facita mööbel ja Nõo Sulgpalliklubi alustasid uuest hooajast koostööd.
Eesmärk - aidata kaasa klubi parematele sportlikele saavutustele.
Uuri lähemalt: www.facita.ee

Aitäh Nõo mängijate poolt!


Permalink Leave a comment

Leave a Reply

Popular Posts

Categories

Contributors

Blogger news

Archives

Blogroll

Powered by Blogger.